SARIYER BELEDİYESİ’NE YOLSUZLUK OPERASYONU YAPTIRAN SARIYER ESKİ SAVCISI BAYRAM KÖROĞLU, FETÖ ÜYELİĞİ SUÇUNDAN MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ, HAKKINDA GÖZALTI KARARI ÇIKARILDI!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-e-operasyon-bayram-koroglu1

_ayrac

Darbe girişimi sonrası yüksek yargıda operasyon başladı. Anayasa Mahkemesi üyesi Alparslan Altan ve Erdal Tercan gözaltına alındı. 140 Yargıtay, 48 Danıştay üyesi hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. 2 bin 745 adli, idari hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı.

***

FETÖ örgütü üyesi olduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen ve hakkında gözaltı kararı alınan isimler arasında Sarıyer Belediyesi’ne 6 yıl önce yolsuzluk operasyonu yapan Cumhuriyet Savcısı Bayram Köroğlu da var.

_ayrac

Darbe girişiminin ardından yüksek yargıda büyük bir operasyon başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, paralel yapı soruşturması kapsamında, terör örgütü üyeliği suçundan 140 Yargıtay, 48 Danıştay üyesi hakkında gözaltı kararı aldı. 140 Yargıtay üyesinden 11’i, 48 Danıştay üyesinden 10’u gözaltına alındı. Haklarında yakalama kararı bulunan 10 Danıştay üyesi de gözaltına alındı, 38 üye ise aranıyor.

Konuyla ilgili NTV canlı yayınına telefonla bağlayan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, söz konusu isimler hakkında daha önceden soruşturma dosyaları olduğunu söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini belirten Cirit, “Alçak darbe girişimini derin bir üzüntüyle takip ettik. Hainler emellerine ulaşamadı. Bu alçak kalkışma kahraman milletimizin girişimiyle cezasını almıştır. Tüm hainler cezalarını bulacak. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum” diye konuştu.

2 AYM ÜYESİNE GÖZALTI

Operasyon Anayasa Mahkemesi’ne de uzandı. AYM üyesi Alparslan Altan ve Erdal Tercan da gözaltına alındı.

2 BİN 745 HAKİM AÇIĞA ALINDI

HSYK Genel Kurulu da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının gözaltı kararı doğrultusunda 5 HSYK üyesinin üyeliğinin düşürülmesine karar verdi.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 5 HSYK üyesinden 4’ünün gözaltına alındığı öğrenildi.

HSYK 2. Dairesi, 541’i ilk derece idari yargıda, 2 bin 204’ü ilk derece adli yargıda olmak üzere toplam 2 bin 745 hakimi açığa aldı.

BAYRAM KÖROĞLU İÇİN DE İHRAÇ VE GÖZALTI KARARI

2 bin 745 adli, idari hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı. Meslekten ihraç edilen ve gözaltı kararı verilen isimler arasında 6 yıl önce CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu yaptıran dönemin Sarıyer Cumhuriyet Savcısı Bayram Köroğlu da var. FETÖ’cü terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen Savcı Köroğlu, o dönem Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel ile dönemin Zabıta Müdürü Semra Kartal’ın da aralarında bulunduğu 4 kişiyi tutuklamıştı. 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 16 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz