SARIYER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN KURBAN KESTİ, EMİRGAN CAMİİ’NDE MEVLİT OKUTTU!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-remniyet-mudurlugu-kurban-kesti-2016-temmuz (5)

_ayracSarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, 15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü tarafından planlanan darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybeden ”Demokrasi Şehitleri” için kurban kesti, mevlit okuttu.

_ayrac

UĞUR KAYA/ MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerin anısına kurban, kesdi, Emirgan Camii’nde mevlit okuttu. Sarıyer ilçe protokolünün önemli isimlerinin katıldığı program Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitlerimiz için durulan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başladı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin birer konuşma yaptı.

sariyer-remniyet-mudurlugu-kurban-kesti-2016-temmuz (4)

ERCAN ÇAMIRCI; “DARBENİN ASIL KAHRAMANI CESUR HALKIMIZDIR”

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz akşamı gerçekleştirilmek istenen FETÖ darbe girişiminde ilçemizdeki FSM Köprüsü ve borsa işgal edilmek istenmişti, her iki aşamayı da atlatmış bulunmaktayız. FSM Köprüsü’ndeki işgali kendi emniyet unsurlarımızla, vatandaşlarımızın desteğiyle aştık. Anadolu’ya sevkıyatı kesmek amacıyla trafiği kapatarak tehlikeyi atlatalım dedik. Bu darbenin en önemli can alıcı noktası İstanbul Borsa’daki yaşadıklarımızdır. Hayati kayıplar verdik ama üstesinden gelmeyi bildik. Vatandaşlarımızın katkısı çok büyük. Olay gecesi başta İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Çalışkan önderliğinde bizlere iletmiş olduğu bir adım geri atmama talimatını gururla söyleyebilirim ki tüm İstanbul Emniyet Müdürlüğü personeli olmak üzere Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki tüm personellerimiz bir an olsun tereddüt bile etmeden geri adım atmamıştır. Bu bizim görevimizdir. Devletin ve kanunların bize verdiği yetkiydi. Biz sadece görevimizi yapmıştık. Ama bugünün esas kahramanı şu an aramızda bulunan sizler ve burada olmayan kahraman, cesur Sarıyer halkıydı. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği gözünü kırpmadan cesurca; polisin yanında devletin yanında yer alarak bizlere desteğini hiç esirgemedi. İstiklal Marşı’nda denildiği gibi şehidin iman dolu göğsüyle adeta polisine, devletine siper olarak bu FETÖ’cülük terör örgütü grubunun ve de TBMM’ye açmış olduğu ateşten bizleri korudular. Bizler görev gereği sevgiyle yaklaşıyorduk ama onlar bildiklerini okudular. Şehidin iman dolu göğsü gibi bizlere siper olarak Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü adına kahraman halkımıza ve sizlere teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Bir an bile tereddüt etmeden gereğini yapan kendi silah arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu mel-un olayda iki şehidimiz var: Mehmet Şevket Uzun ve Fatih Satır. En tatsız yara alan aramızda Fatih Yazıcı var. Onun kendisinden dinledim. Şehit olmadan önce Fatih Satır’ı hastaneye götürüyor. Sonra Borsa’yı savunmaya gidiyor. Malesef burada şehit oluyor. Allah rahmet eylesin diyoruz. 33 tane yaralımız var. Bu kötü olay yara sürecinde başta desteğini esirgemeyen sayın kaymakamımıza, Sarıyer Belediyesi, Borsa Başkanımıza ve yardımcılarımıza, İTÜ hocamıza teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.

sariyer-remniyet-mudurlugu-kurban-kesti-2016-temmuz (6)

KAYMAKAM BİLGİN; “15 TEMMUZ ŞEREFSİZLİĞİN ZİRVESİYDİ”

Sarıyer Kaymakamı Osman Gürsoy Bilgin de yaptığı konuşmada şunları söyledi;” Bugün itibariyle bütün ülkemizde İstanbul başta olmak üzere şehitlerimiz için mevlitler okunacaktır. 15 Temmuz artık Türk tarihinde herkesin çeşitli nedenlerle anacağı, unutmayacağı bir tarih arkadaşlar. Bir kısım için hainliğin zirvesi. Alçaklığın, şerefsizliğin, isyanın zirvesi. Bir kısım çok büyük vatandaşlarımız içinde gerçekten kahramanlığın, demokrasinin, hukukun üstünlüğünü gerçekleştirip halk ağzıyla “Hukuka sahip çık” diye bir tarih olarak adlandırılacak. 15 Temmuz’da neler oldu bitti hepimiz bir film izliyor gibi izledik. Geriye dönüp baktığımız zaman 15 Temmuz’da olan olayları bir film olarak düşünsek ben açıkça şunu ifade ederim. Bu senarist çok fazla uçmuş, bu kadarda abartılmaz. Asker üniforması giymiş, yıllarca bu devletin ekmeğini yemiş bu hainler yurt savunması için kendisine emanet edilen silahları, uçakları, helikopterleri, tankları, zırhlı araçları alıp en başta yüce meclisi bombalıyor. Türk tarihinde yok böyle bir şey. Lazer güdümlü füzeyle canlarını ortaya koyan daha yeni Güneydoğu’dan gelen bir çoğunluğu Özel Harekat Merkezimizin binasını bombalıyorlar. 50 civarında özel harekat polisimiz feci şekilde şehit oluyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü bombalıyorlar. Bizim birliğimizi temsil eden cumhurbaşkanlığımızın külliyesini bombalıyorlar. Tankla vatandaşa ateş açıyorlar.Uçaksavar mermisiyle elinde sadece Türk bayrağı taşıyan vatandaşa ateş açıyor. Abartı dolu senaryodan başka bir şey değil. Ama bu senaryo gerçekleştirildi. Bunu yapanın Türklükle, Milliyetçilikle, askerlikle,Türk kültürüyle, insanlıkla hiç bir bağı yoktur… ”

sariyer-remniyet-mudurlugu-kurban-kesti-2016-temmuz (3)

EMİRGAN CAMİİ’NDE MEVLİT OKUTULDU

Reşitpaşa’daki ilçe emniyet müdürlüğü’nün hemen karşısındaki otopark alanında yapılan konuşmaların ardından 3 kurban kesildi. Kurban kesiminin ardından da Emirgan Camii’nde şehitler için mevlit okutuldu. Mevlite çok sayıda isim ve emniyet mensubu katıldı.

sariyer-remniyet-mudurlugu-kurban-kesti-2016-temmuz (2)

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği programa Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, İsmail Erdem, Semra Kartal, Asayiş Büro Amiri İhsan Süngü, Toplum Destekli Polislik Amiri Adil Tiftik, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sarıyer Belediye Meclis Üyelerinden Hasan Karagöz, Ergin Durdu, Sarıyerli mahalle muhtarları ile SASİDER Başkanı Ali Genç‘in de aralarında bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

sariyer-remniyet-mudurlugu-kurban-kesti-2016-temmuz (1)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 29 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz