SARIYER SİVASLILAR DERNEĞİ’NDEN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

SASİDER-SARİYER-SİVAS-ACİKLAMA-TEMMUZ-2016-2

_ayrac

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER), 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan askeri darbe girişimini kınadı. İstanbul Korupark’ta bir basın açıklaması yapan Dernek Başkanı Ali Genç ”Halk iradesine karşı yapılacak her türlü müdahalenin karşısındayız’‘ diye konuştu.

_ayrac

MERT CİN/ HABER MERKEZİ

SASİDER-SARİYER-SİVAS-ACİKLAMA-TEMMUZ-2016-3

Kısa adı SASİDER olan Sarıyer Sivaslılar Derneği, darbe girişimine karşı kınama mesajı yayınladı. Dernek yöneticileriyle toplantı yapan ve darbeye karşı ortak tepki gösterilmesi kararı alan Dernek Başkanı Ali Genç, basın bildirisini de bizzat okudu. SASİDER Başkanı Ali Genç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 15 Temmuz günü vatanımız ve demokrasimize yapılan bu kanlı terör saldırısı bizleri derinden sarsmıştır. Vatanımıza, Demokrasimize ve Cumhuriyetimize yapılan bu saldırıyı esefle ve nefretle kınıyoruz.

Şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor ki;

Demokrasi ve Cumhuriyete inanmış biz vatan evlatları yaşadıkça Demokrasimize ve Cumhuriyetimize yapılacak her türlü terör ve benzeri müdahalelerin başarı şansı asla olmayacaktır.

SASİDER-SARİYER-SİVAS-ACİKLAMA-TEMMUZ-2016-4

Ülkemizin huzuru ve barışı için nefes alan bizler, vatanımız ve demokrasimiz için canlarımızı feda etmekten asla geri durmayacağız. Ümidimiz odur ki; tarihi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış olan cunta meraklısı vatan hainleri bugün bu emellerine ulaşamadıkları gibi yarın da fırsat bulamadan en kısa sürede temizlenecek ve hak ettikleri cezayı bulacaklardır.

Vatan ve bayrağı için gözlerini dahi kırpmadan şehit olmuş kahraman polis, asker ve halkımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yararlılara da acil şifalar diliyoruz.

Temellerinin Sivas’ta atıldığı Cumhuriyetimize ve Demokrasimize canlarımız pahasına bağlı kalacağımızı bildirir saygılar sunarız.

SASİDER-SARİYER-SİVAS-ACİKLAMA-TEMMUZ-2016-1

 

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 21 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz