Sarıyer ve 8 ilden araç çaldıkları iddia edilen tam 40 kişi oto hırsızlığından tutuklandı!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-de-otomobil-hirsizlari

_ayrac

Oto hırsızlarına yönelik aralarında İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 8 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan 42 kişiden 40’ı, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Çalıntı 50 araç sahiplerine teslim edilirken, şüphelilerin Sarıyer’den de araç çaldıkları belirtildi.

_ayracOrganize bir şekilde hırsızlık yapan oto hırsızlık şebekesinin 65 olay gerçekleştirdiği belirlenmişti. Yetkililer oto hırsızlık şebekesinin çökertilmesiyle İstanbul’da çalınan araç sayısını gösteren istatistiklerde düşüş beklendiğini söylediler.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 ay süren telefon dinleme ve takibin ardından önceki gün İstanbul’un İzmir, Diyarbakır, Şanlıurfa, Bilecik, Mersin, Hatay, Giresun illerinde eş zamanlı operasyon yapılmıştı. Yapılan baskınlarda organize bir şekilde oto hırsızlığı yaptıkları tespit edilen 42 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerle birlikte 50 tane çalıntı otomobil bulunarak sahiplerine teslim edilirken, şebekenin 3 deposuna yapılan baskında yüzlerce otomobil yedek parçası ele geçirilmişti.

Polis soruşturması sonucunda şüphelilerin Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir, Kağıthane, Silivri, Küçükçekmece, Arnavutköy, Sultanbeyli, Beylikdüzü, Esenyurt, Üsküdar, Şişli, Avcılar, Ataşehir, Maltepe, Fatih, Sarıyer ve Sancaktepe ilçeleriyle Kırklareli ve Kocaeli illerinde otomobil çalan şebeke üyelerinin otomobillerin beyinlerini değiştirerek hırsızlık yaptıkları tespit edilmişti.

Poliste işlemleri tamamlanan 42 şüpheliden 40’ı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan şüpheliler arasında çete lideri Ferhat G. ile onun yardımcıları Y.B., D.K. ve Y.T’nin de bulunduğu öğrenildi. Operasyonla çökertilen oto hırsızlık şebekesi üyelerinin tutuklanmasıyla İstanbul’da önümüzdeki günlerde çalıntı otomobilleri gösteren istatislerde düşüş beklendiği belirtildi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 3 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz