Sarıyer’de Ardahan rüzgarı!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Sarıyer’de bulunan Sarıyer Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARDASER) son iki yıldır düzenlediği yöresel ürünler festivali Çarşamba günü Sarıyer Kapalı Pazar yerinde kapılarını açtı. Sarıyerlilerin yoğun ilgi gösterdiği festival 18 Aralık Pazar gününe kadar sürecek. 

SARIYER’DE ARDAHAN RÜZGARI ESTİ

Sarıyer Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARDASER)’in, ilkini geçen sene düzenlediği Yöresel Ürünler Festivali başladı. Sarıyer kapalı pazar yerinde gerçekleştirilen festivale katılım yine yoğun oldu. 18 Aralık tarihine kadar sürecek olan festivalde Kars ve Ardahan’ın ünü dünyaya yayılan yöresel ürünler sergileniyor.


FESTİVALDE YOK YOK!

İş adamı Zekeriya Polatel’in sponsorluğunda gerçekleşen festivalde,Polatel’in kendi topraklarından getirdiği tereyağı, bal, kaşar, tel peyniri, gravyer peyniri ve kavurma yöresel lezzete düşkün olan Sarıyerlilerlilerle buluştu. Sabah saatlerinde başlayan etkinliğe Sarıyer ve çevre ilçelerden yüzlerce insan katıldı. Kars ve Ardahan’ın yöresel ürünlerini tadan ve satın alan katılımcılar festivalden memnun kaldıklarını ve devamını beklediklerini söyledi.


ORHAN TOPÇU: SARIYER YÖRESEL LEZZETLERİMİZİ ÇOK SEVDİ

5 yıl önce kurulan ve yaptığı birbirinden özel çalışmalarla bölgenin Sarıyer’deki sesi olan ARDASER kendi gücüyle ayakta duran dernek imajını hiç bozmadı. Orhan Topçu başkanlığında çalışmalar yürüten dernek, yönetim kurulu üyeleri ve Sarıyer’de yaşayan Ardahanlılarla ortak projelere imza attı. “Ağlayarak dernek olunmaz. Dernekçilik halka hizmet ile gösterilir kravat takmak ile değil” sloganıyla hareket eden ARDASER, ilkini geçen sene düzenlediği Yöresel Ürünler Festivali ile de sesini duyuruyor. Derneklerin yöresel çalışmalar da yapması gerektiğini belirten Topçu, “Dernek olarak bunu görev bildik. Yöremizi özellikle lezzetleriyle Sarıyer halkına tanıtmak bizim görevimiz. Bu anlamda herhangi bir kar beklentimiz olmadan festival düzenledik. Tamamen organik olan ürünlerimizi Sarıyerliler çok sevdi. Kaz başta olmak üzere birçok güzel lezzeti sevmeleri bizi de mutlu etti. Organizasyonlarımıza devam edeceğiz” dedi.

ZEKERİYA ÖZPOLATEL: YÖRESEL ÜRÜN DENİLEN ÜRÜNLERE İTİBAR ETMEYİN

ARDASER’in düzenlediği Yöresel Ürünler Festivali’nin sponsoru olan iş adamı Zekeriya Özpolatel, herkesi yöresel ürünler konusunda dikkatli olmaya davet ederek “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz festivalimize katılım yine fazla oldu. Yöresel ürün dediğiniz ürün gerçekten kendi vatanından gelmelidir. Bu anlamda festivalde sergilediğimiz peynirden bala kadar her şey kendi toprağından getirdiğimiz ürünlerdir. Herkesi daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Paralarını çöpe atmasınlar” dedi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 15 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz