SARIYER’İ BEKLEYEN YENİ TEHLİKE; SOKAK ÇOCUKLARI!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

  sariyer-gazetesi-sokak-cocuklari2

_ayrac

Sarıyer, son yıllarda yeni bir sosyal sorunla karşı karşıya. Sokak çocukları… Vatandaşlar, ilçe genelinde giderek artan bu sorunun bir an önce çözülmesi için yetkilileri göreve çağırıyor…

_ayrac

Sarıyer’de en büyük sorun elbette mülkiyet sorunu… Ancak mülkiyet meselesinin gölgesinde kalan “sokak çocukları” sorunu git gide ciddi bir sorun olmaya başladı. Son birkaç yıldır ortaya çıkan bu sorun, yetkililerin duyarsızlığı yüzünden her geçen gün kangrenleşiyor. Özellikle Sarıyer Merkez Mahallesi’ndeki ışıklarda ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstü etrafında dilencilik yapan sokak çocukları, vatandaşları rahatsız ediyor.

SARIYERLİLER; “DEVLET GEREĞİNİ YAPSIN!”

SARIYER OLAY‘a konuşan vatandaşlar şunları söylüyor; “Devlet bu rezalete el koysun. Sarıyer’de eskiden böyle bir sorun yoktu. Genellikle Beyoğlu ve Şişli gibi hareketli ilçelerde bu sorunla karşılaşıyorduk. Sarıyer’de de artık sokak çocukları ve dilencilik iyice arttı. Kendilerine Suriyeli süsü vererek dilencilik yapan aileler ve çocuklarına karşı yetkililer gerekli önlemi alsın. Trafik ışıklarında ve Sarıyer Meydanı’nda para dilenen çocuklar ilçemize hiç yakışmıyor. Bazı aileler, çocukları kullanarak para kazanıyor. Çocuklar sokaklarda kir pas içinde, üstelik sokaklarda mikrop kapıp hasta olacaklar. Sarıyer’deki yetkililer bu olaya el koysun”

Kaynak: SARIYER OLAY

sariyer-gazetesi-sokak-cocuklari1

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 5 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz