Sarıyer’in 2015 faaliyet raporu meclisten geçti

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

DSC_3502   _ayrac
Sarıyer Belediyesi 2015 yılının faaliyet raporunu Belediye Meclisi’ne sundu. 2015 yılı faaliyet raporu Meclis’ten rekor oyla geçti. 301 sayfalık raporun özeti Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından okundu.
_ayrac

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde, Nisan ayının ikinci meclis oturumunda faaliyet raporu 12 aleyhte oya karşın 24 lehte oyla geçti. Raporda, Sarıyer’de hizmete geçirilen projelerin yanı sıra Belediye birimlerinin yıl boyunca gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar da anlatıldı.

“ORTAK AKIL OLUŞTURMAK TEMEL PRENSİBİMİZ”zIMG_1136

Yeterli çoğunluğun sağlanmasıyla başlayan toplantıda söz alan Şükrü Genç, “2009 seçim kampanyamızı hatırlayanlar bilirler. Seçim döneminde bir söz vermiş, ‘Sarıyer’i beraber yöneteceğiz’ demiştik. Ortak akıl oluşturma prensibi bizim senelerdir çözülememiş ve çözülmemiş problemleri çözmemizde ana prensibimiz oldu. Sorunları ortak tespit edip, çözümleri de ortak akılla üretmenin, demokratik olarak da en doğru yol olduğu düşüncesindeyiz. İşte bu nedenle paydaşlarımız olan sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız, mahalle örgütlerimiz, üniversitelerimiz ve kent konseyimizle hatta kardeş şehirlerimizle sürekli ve aktif işbirliği içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KAVRAMI, BAŞARININ TEMELİDİR
zIMG_1142

“Her faaliyet raporunda ısrarla bahsettiğimiz bir yönetim prensibimiz var o da maksimum hizmet, maksimum yatırım ve maksimum tasarruf anlayışı” diyen Başkan Genç, “Biliyoruz ki, etkin ve verimli bir bütçe politikası uygulanmadığı takdirde Belediye’nin güçlü bir pozisyona gelme imkânı asla olmayacaktır. Ayrıca, ‘Sürdürülebilirlik’ kavramı da yine hizmet ve yatırım yaratma projelerimizin temelini oluşturmadığı takdirde başarılı olma şansı bulunmamaktadır” dedi.

YENİ HİZMET BİNAMIZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK
DSC_3538

Sarıyer Belediyesi olarak, sadece Sarıyerliye değil tüm Türkiye’ye örnek oluşturacak bir kamu hizmet binası yapmak istediklerini dile getiren Genç, “Günü kurtaran değil, ‘kalıcı, yerinden ve kalkınmacı yerel yönetim’ anlayışı bizim için bir yerel yönetimin sahip olması gereken en temel prensiplerden biridir. Bu anlayışımızın en somut göstergesi, dünyanın ilk yeşil kamu hizmet binasının hizmete hazırlanmasıdır” dedi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 8 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz