SARIYER SİYASETİNİN YENİ POLEMİĞİ; “AK PARTİ’DEN ELEKTRİK FATURASI ALINMIYOR MU?” SIFIRLI FATURALARIN GİZEMİ NE?

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
1

ak-parti-sariyer-secim-koordinasyon-merkezi

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

_ayrac

AK Parti’nin Sarıyer Merkez’deki Seçim Koordinasyon Merkezi’ne gönderilen “borçsuz” elektrik faturaları siyasi çevrelerde polemik konusu oldu. Partiye gönderilen faturaların “tüketim bedeli” bölümünün “sıfır” olması “Yoksa CLK Elektrik, Ak Parti’den elektrik faturası almıyor mu?” yorumlarına neden oldu. Elden ele dolaşan “borçsuz” faturaların sırrı ilçe siyasetinde herkesin merak konusu oldu.

_ayrac

İŞTE KAFALARI KARIŞTIRAN FATURALARDAN BİRİ

ak-parti-sariyer-ilce-baskanligina-gonderilen-fatura-3

Mesarburnu Caddesi’ndeki 53 numaralı yol yalısına taşınmaya hazırlanan AK Parti İlçe Başkanlığı’nın yıllardır kullandığı Şehit Mithat Yılmaz Caddesi Sefir Sokak No: 2’deki Seçim Koordinasyon Merkezi’ne gönderilen “borçsuz” elektrik faturaları dikkat çekti. Cadde tarafındaki dış duvarında elektrikli pano kullanan ve parti faaliyetleri için aktif olarak kullanılan daireye neden tüketim bedeli sıfır olan faturaların gönderildiği anlaşılamadı.

CLK’DAN ÖZEL MÜŞTERİ MEKTUBU

ak-parti-sariyer-ilce-baskanligina-gonderilen-fatura-2

AK Parti Sarıyer İlçe Koordinasyon Merkezi’ne bir süre önce CLK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü tarafından gönderilen resmi yazıda, partinin yıllık 4.500 kwh üzerinde yüksek elektrik kullanımı yaptığı ve bu yüzden kendilerinin özel müşteri statüsünde olduğu hatırlatılmıştı. CLK Genel Müdürü Gümüşlü’nün gönderdiği yazıya göre AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin aylık ortalama 180-200 TL arasında elektrik tüketimi yaptığı öngörülüyor.

DYP SARIYER’İN 448 TL ELEKTRİK BORCU VAR

ak-parti-sariyer-ilce-baskanligina-gonderilen-fatura-1

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’nin yaptığı incelemeye göre AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin kullandığı abone numarasının geriye dönük borcu olduğu ortaya çıktı. Dairenin eski kiracıları DYP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın ödenmemiş 10 adet faturası ve toplam 448 TL borcu olduğu görüldü. Yıllar önce aynı abone numarasını kullanan M. Kamil Saraçoğlu isimli bir kişinin ise ödemeyi unuttuğu sadece 12 liralık bir borcunun bulunduğu anlaşıldı.

CHP VE MHP’YE DE “SIFIR” FATURA GÖNDERİLECEK Mİ?

Sarıyer Gazetesi’ni arayan bazı siyasetçiler, “CLK Elektrik, AK Parti’ye gönderdiği sıfır borçlu elektrik faturalarını bizim partilere de gönderecek mi? Bizim onlardan neyimiz eksik. Bu nasıl iş anlamadık” tepkisinde bulundu. Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın siyasi çevrelerde giderek merak konusu olan bu konuda nasıl bir açıklama yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
1

Bu haber 5 Kasım 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (4 hafta önce)

Habere yorum yaz