ŞÜKRÜ GENÇ’TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sarıyer-belediye-baskanı-sukru-genc-sariyer-in-en-cok-okunan-gazetesi

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Orucu ile, iftarı ile, sahuru ile, kısacası ibadeti ve her türlü etkinlikleri ile bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakıyoruz. Yüzlerce yıllık geleneklerimizi yaşattık, bir yandan dini vecibelerimizi yerine getirirken, bir yandan da hep birlikte Ramazan’ın geleneklerini yaşatabilmek için ilçemizin dört bir köşesinde her zamankinden biraz daha buruk da olsa bu ayın özelliklerini de ifa etmeye çalıştık.

İftar sofralarımızı her akşam en az bir mahallede bazı akşamlar iki,üç ve hatta dört noktada birden kurduk, lokmalarımızı paylaştık. Bu sofraların kurulmasında kimi zaman kişiler kimi zaman bazı kurumlar bizlere destek oldu. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Barış, huzur, sevgi ve hoşgörü alanı İstinye eski Tersane Alanı merkezli etkinliklerimizde birbirinden ünlü isimler söyleşiler gerçekleştirdi. Açık havada sinema ve tiyatro keyfi yaşadık. En önemlisi yine Sarıyer’e yakışan güzellikte barış ve huzur içinde gerçekleşti hepsi.

Sahur sofralarımız kuruldu yine. Kimi zaman taksi esnaflarımızın duraklarına kimi zaman mahalle sakinlerinin kapısı önüne.

Tabii ki, ülkemizin ve toplumumuzun içinden geçmekte olduğu olumsuz ortam ve yürek burkan gelişmeler nedeni ile, bu Ramazan’da pek çok “çoşkulu ve neşeli içeriği” gönüllü olarak terk etmek zorundaydık. Onca eve ateşin düştüğü, onca ocağın söndüğü, onca annenin babanın cenazelerin ardından yürümek zorunda kaldığı bir ortamda, elbette ki, bu yıl farklı bir ortamda eda ettik, bu mübabek ayın gerekliliklerini.

Bu yüzden, her yıl ettiğimiz dualara bu yıl “Bundan sonra böylesi ortamlarda değil daha mutlu, huzurlu ve ileriye umutla bakabileceğimiz Ramazan ayları geçirmeyi” de ekledik. Siz Sarıyerli hemşehrilerime bu Ramazan’da da bizimle birlikte olduğunuz, bizimle aynı sofraları paylaşıp aynı alanlarda sevgiyi ve dostluğu paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Bu duygularla hepinizin Bayram’ını en içten dileklerimle kutluyor, gelecek yılların bizlere daha coşku dolu ve apaydınlık Ramazanlar nasip etmesini can-ı gönülden diliyorum.

İnş. Müh. ŞÜKRÜ GENÇ
SARIYER Belediye Başkanı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 6 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (10 ay önce)

Habere yorum yaz