Taksim’de canlı bomba saldırısı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

tAKSİM

_ayrac

Türkiye’nin en kalabalık yürüyüş alanı olan İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Bir canlı bombanın kendini patlattığı eylemde 5 yurttaş hayatını kaybetti.
_ayrac

Taksim İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Meydanı’na ve Demirören Alışveriş Merkezi’ne yakınlarında bir canlı bombam kendini patlattı. Patlama sonrası ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi ise yaralandı. 12 yaralının ise yapancı uyruklu olduğu öğrenildi.

istiklal-caddesi-nde-canli-bomba-saldirisi-5-8275119_7914_m

YARALILAR ŞİŞLİ VE HASEKİ’DE

Patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevkedildi. Polis, caddeyi giriş-çıkışlara kapatırken, patlamanın meydana geldiği alanı güvenlik çemberi içine aldı. İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaralanan 1’i ağır 5 kişi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 2’si ağır yaralı 10 kişi ise Şişli Etfal hastanesine sevk edildi. Olay yerinde canlı bomba ile birlikte 3 cansız bedenin bulunduğu bildirildi.

Sarıyer gazetesi olarak hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet, ülkemize başsağlığı dileriz. Yapılan alçak saldırıyı ve gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 19 Mart 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz