AYAZAĞALILAR’IN ŞİKAYET ETTİĞİ AK PARTİLİLER HAKKINDA, CIMHURBAŞKANLIĞI TALİMATIYLA SORUŞTURMA AÇILDI!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
5

Ayazağa’da, kentsel dönüşüm sözleşmesi imzaladıkları bazı AK Partililer’in, kendilerini kandırdıklarını iddia eden mahalle sakinleri, Cumhurbaşkanlığı‘na şikayet dilekçesi yağdırdı.

***

Cumhurbaşkanlığı vatandaşlardan gelen şikayetleri işleme koydu, soruşturma talimatı verdi. Şikayet edilen isimler arasında yer alan AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır hakkında da soruşturma açıldı.  İstanbul Valiliği, soruşturmayı yürütmesi için Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’i görevlendirdi.

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Sarıyer siyasetini sarsacak sıcak gelişme… Ayazağa’da bazı vatandaşlar, kentsel dönüşüm sözleşmesi yaptıkları mahalledeki kimi AK Partililer’in kendilerini kandırdığını iddia ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet dilekçeleri gönderdi. Mahalleden gönderilen ve Sarıyer siyasetinde yakından tanınan bazı isimleri de ilgilendiren şikayet dilekçeleri Cumhurbaşkanlığı tarafından tek tek işleme konuldu.

AK PARTİLİ SELÇUK BOZKIR’A DA SORUŞTURMA AÇILDI

Şikayet edilen isimler arasında yer alan AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır hakkında da Cumhurbaşkanlığı talimatıyla idari soruşturma başlatıldı. AK Partili Meclis Üyesi ve İnşaat Mühendisi Selçuk Bozkır hakkında soruşturma açılmasına neden olan süreç ise şöyle gerçekleşti. 22 Nisan 2017 tarihinde Ayazağa’da oturan Serdar Aygün isimli bir vatandaş, Cumhurbaşkanlığı’na gönderdiği şikayet dilekçesinde, AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır’ın kendisini kandırdığını iddia etti, dilekçesinde çarpıcı ifadelere yer verdi.

AYAZAĞALILAR, BUNLAR YÜZÜNDEN OY VERMEYECEK!

Serdar Aygün’ün şikayet dilekçesinde özetle şu ifadelere yer verildi; “Kentsel dönüşüm için Proev İnşaat firmasıyla sözleşme imzaladım. Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır inşaat firmasının sahibi. Bu şahıs beni çok zor durumda bıraktı. Kentsel dönüşüm için yapacağım deyip yer topladılar, şuan sözleşmemi başka bir inşaat firmasına devir edeceklermiş. Sözleşmede konuştuğumuz gibi yapmamışlar 95 metrekare daireyi 80 yazmışlar…

… Yalan konuşarak beni kandırdılar. Komşularımla kötü oldum bunlar yüzünden, alacağım para var, vermemek için diğer müteahhitlerle görüş diyorlar. Bunlar Ak Partili diye millet Ak Parti’den soğudu, oy vermeyeceğiz diyorlar. Sarıyer 39 mahallede en çok oyu veren biziz. Yaşım 37 bir kez MHP’ye oy verdim geri kalan oylarımı AK Parti’ye verdim. TCK 157,158 maddelerine göre bunların yaptığı dolandırıcılık diyor, şuan işsizim çok mağdurum…”

DOSYA İSTANBUL VALİLİĞİ’NE GÖNDERİLDİ

Ayazağalı vatandaşın şikayetini dikkate alan Cumhurbaşkanlığı, konunun araştırılması ve soruşturulması için İstanbul Valiliği’ne 25 Nisan tarihinde resmi yazı gönderdi. Cumhurbaşkanlığı’nın talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Valisi Vasip Şahin, olayın Sarıyer’de yaşanmasından dolayı dosyayı hiç vakit kaybetmeden Sarıyer Kaymakamlığı’na gönderdi. Artık, AK Partili Selçuk Bozkır hakkındaki şikayeti valilik talimatıyla Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin soruşturacak.

DOSYA SAVCILIĞA DA GÖNDERİLEBİLİR

Önümüzdeki günlerde şikayetçi vatandaş Serdar Aygün ile şikayet edilen Ak Partili Selçuk Bozkır’ın ifadesine başvurulması bekleniyor. İdari soruşturma kapsamında taraflardan konuyla ilgili ellerindeki bilgi ve belgeleri ilgili makamlara teslim etmeleri de istenebilecek. AK Partili Bozkır hakkında başlatılan soruşturmanın önümüzdeki günlerde tamamlanmasından sonra suçlamaların doğru çıkması durumunda adli soruşturma başlatılması için dosya İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na da gönderilebilecek.

ÇOK SAYIDA ŞİKAYET DİLEKÇESİ GİTTİ

Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre, Ayazağa’dan çok sayıda kişi Cumhurbaşkanlığı’na şikayet dilekçesi gönderdi ve kentsel dönüşüm sürecinde kendileriyle anlaşma yapan bazı AK Partili isimlerden şikayetçi oldu. Mahalledeki kentsel dönüşüm sürecinde kendilerinin mağdur edildiklerini iddia eden vatandaşlar, söz konusu kişiler hakkında işlem yapılmasını ve cezalandırılmalarını istiyor. Vatandaşların bu konudaki şikayetlerini savcılıklara taşıyıp taşımadıkları ise şimdilik bilinmiyor.

NOT: Bu haberlerle ilgili açıklama yapmak, düşüncesini paylaşmak ve görüşlerini açıklamak isteyen muhataplar mesajlarını bekirbatu1@gmail.com mail adresine gönderebilirler.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
5

Bu haber 30 Nisan 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (4 hafta önce)

Habere yorum yaz

  1. Vural dedi ki:

    Adem konunun muataplari varken seni ne ilgilendiriyor sende isine gelen firmaya yonlendirmeye calistin milleti bu haberden kendine pay cikartma hata millete üstü kapali baski yaptin cok ahlalsiz birisin

  2. Adem YILMAZ dedi ki:

    Bu konuda her türlü bilgiyi benden alabilirsiniz.! Anlaşma aşamasında İken KOMŞULARIMI ikaz ederek anlaşmaları durduran BENİM ama imza atanlara imza atmayın dememe rağmen üç beş nakit için 3 kişi imza atmışlar ve firma yetkililerine imzalatmayın dememe rağmen imza almışlardır.!

  3. Hayrettin Erdoğan dedi ki:

    Ayazaganda sıkıntı sadece ak partililer de değil buradaki kentsel dönüşümün ne olacağıyla alakalı belirsizliğin oluşmasında büyük şehir ve ilçe belediyeside suçludur.BiZler hakkımızı almak İÇİN illaki güney dogudaki vatandaşlar gibi bir yerleri yakıp yıkmakmı zorundayız. Cumhur başkanımız Sarıyer’in kendi partisine en fazla oy veren bu semtine ugramamasının nedeni buraların üzerinde başka hesaplar yapıldıgı şüpesini dogurmazmı