GündemManşet

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PENDİK’TEKİ 15 DÖNÜM ARAZİSİNİ 25 YILLIĞINDA BEDELSİZ OLARAK İLİM YAYMA CEMİYETİ’NE VERDİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan Pendik Şeyhli Mahallesi’ndeki 15 dönüm araziyi 25 yıllığına bedelsiz olarak İlim Yayma Vakfı’na verdi. Genel Başkanlığı’nı Sarıyer Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün‘ün yaptığı İlim Yayma Cemiyeti, adres değiştiren Eyüp Belediyesi’nin eski tüm binalarını da 25 yıllığına bedelsiz olarak almıştı.

ÖZEL HABER/ BEKİR BATU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Genel Başkanlığı’nı Sarıyer’de 10 yıl belediye başkanlığı yapan Yusuf Tülün’ün yaptığı İlim Yayma Cemiyeti’ne büyük bir jest yaptı. Pendik’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 15 dönümlük bir arazi bu derneğin bağlı olduğu İlim Yayma Vakfı’na verildi. Arazi 25 yıllığına bedelsiz olarak bu vakfa devredildi.

ARAZİDE DEV BİR YURT YAPILACAK

Söz konusu bağış işlemiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nce görüşülen komisyon raporunda şu ifadeler kullanıldı; “Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Pendik İlçesi Şeyhli Mahallesi 7297 ada 6 parsel sayılı taşınmazın eğitim ve sosyal hizmetleri geliştirecek projelerde kullanılmak üzere İlim Yayma Vakfı’na 25 yıl süre ile bedelsiz tahsis edilmesi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15 ve 18 (e) maddeleri uyarınca komisyonlarımızca uygun bulunmuştur. Meclisimizin onayına arz olunur.”

EYÜP BELEDİYESİ BİNALARI DA VERİLMİŞTİ

Bugüne kadar bedelsiz olarak pek çok arazi ve bina tahsis edilmesiyle gündeme gelen İlim Yayma Cemiyeti geçtiğimiz yıl da Eyüp Belediyesi’ne ait binaların kullanım hakkını almıştı. Yeni binasına taşınan ve tüm birimlerini tek merkezde toplayan Eyüp Belediyesi, daha önceden kullandığı belediyeye ait çok sayıda binayı 25 yıllığına bedelsiz olarak İlim Yayma Cemiyeti’ne vermişti. Yaklaşık 100 milyon lira değerindeki binaların sadece tek bir kuruma tahsis edilmesi siyasette sert tartışmalara ve polemiklere neden olmuştu.

Daha fazla göster

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close