CHP Milletvekili Didem Engin’den “evetçilere” çok önemli uyarılar!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, 16 Nisan’daki Referandum’da oy kullanacak seçmenlere boğazdan seslendi. Engin, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, sandıktan “evet” çıkması halinde neler olabileceklerini anlattı.

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin yayınladığı videoda şu ifadelere yer verdi; “16 Nisan’da ülkemizin kaderini oylayacağız. Evet çıkarsa Cumhurbaşkanı artık partili olacak, halbuki Cumhurbaşkanı demek tüm vatandaşlarımızın başkanı demek olmalı. Cumhurbaşkanı partili olursa kendi partisine üye olanlara öz evlat diğer vatandaşlarımıza üvey evlat muamelesi yaparsa yani güzel ülkemiz bir parti devletine dönüşürse birliğimiz ve bütünlüğümüz nasıl sağlanır?

Bir anne ya da baba, evlatları arasında ayrım yaparsa o ailenin ayakta kalması mümkün mü? Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllarca bütünlüğünü fethettiği toprakların ahalisi arasında ayrım yapmamakla sağladı. Bugün içeride ve dışarıda tarihimizin en zor dönemlerinden birini yaşıyoruz birlik ve bütünlüğümüzün altında dinamit konulmasını istemiyorsak partili başkana 16 Nisan’da hayır diyelim.”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 25 Mart 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz