GündemManşet

CHP SARIYER’DE MEHMET DENİZ BİLMECESİ: ADAY MI DEĞİL Mİ?

ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda şu sıralar kongre heyecanı yaşanıyor. Mevcut İlçe Başkanı Mehmet Deniz‘in yerine aday olabilmek için beklenti içine girenler şimdiden delege kulislerine başladı. Kongre tarihi belli olmasa da yeni ilçe başkanını seçecek delegeleri belirlemek isteyen isimler siyasi çalışmalara başladılar. Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre pek çoğu reklam amaçlı olsa da 10 civarında adayın ismi geçiyor. Siyasete kadın eli değmesini isteyen bazı isimler de “İlçe Başkanı kadın olsun” çalışması yapıyor. Kimileri de bu yöndeki taleplerini sosyal medya üzerinden geniş kesimlere duyurmaya ve destek bulmaya çalışıyor.

MEHMET DENİZ ADAY MI DEĞİL Mİ?

Öte yandan kongre öncesinde en çok merak edilen soru mevcut ilçe başkanı Mehmet Deniz‘in aday olup olmayacağı. Kongrenin kaderini belirleyecek ana faktörlerden birisi olarak bilinen Deniz’in kongre sürecindeki tavrı merak ediliyor. Siyasi kulislere göre Mehmet Deniz, yakın çevresine iddiaya göre yeniden aday olmak istemediğini söyledi, ancak bu konudaki belirsizlik ise devam ediyor. Zira bazı çevreler; “Siyasette aday değilim demek bir anlamda adayım demektir. Belki nabzı yoklayıp kimlerin öne çıkmak istediğini görmek için böyle davranıyordur. Kongre sürecinde iş ciddiye binsin, herkesin tavrı netleşir. Mehmet Deniz aday mı değil mi bunu şuan kimse bilmiyor. Belki Mehmet Deniz’in kendisi de bilmiyordur.” yorumunda bulundular.

Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan partideki bazı isimler; “CHP’de kongre sürecinde hep şenlik olur. Hele bir kongre tarihi belli olsun, delege seçimleri başlasın. Bakalım bizleri neler bekliyor, hep birlikte görüp yaşayacağız” diye konuştular.

 

Daha fazla göster

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close