GündemManşet

FAZLA ÜCRET NEDENİYLE 3. KÖPRÜ YERİNE İSTİNYE-ÇUBUKLU ARABALI VAPURU KULLANAN AĞIR VASITALARA YASAK GETİRİLDİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3. Boğaz Köprüsü Yavuz Sultan Selim’in maliyetini yüksek bularak boğazı İstinye-Çubuklu arabalı vapur üzerinden geçen ağır tonajlı vasıtalara yasak getirdi. Arabalı vapurlar sayesinde maliyeti 10 kat daha düşüren ağır vasıtalar, yeniden 3. Köprü’yü kullanmak zorunda kalacak.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Maliyeti düşürmek adına Yavuz Sultan Selim Köprüsü yerine Sirkeci’deki arabalı vapurları kullanan ağır tonajlı araçlara yasak getirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ağır tonajlı araçların arabalı vapur kullanımıyla ilgili düzenlemeye gitti. Buna göre; TIR ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların Çubuklu-İstinye ve Sirkeci-Harem arabalı vapurlarını kullanım izinleri kaldırıldı.

MALİYETTEN ŞİKAYETÇİYDİLER

Ağır tonajlı araçların, tarihi yarımada ve sahil yolu üzerinde oluşturdukları yük nedeniyle arabalı vapurları kullanamayacağı belirtildi. Daha önce, kamyon ve TIR gibi araçların hem üçüncü köprünün geçiş ücretinden, hem köprüye giderken kullanmak zorunda oldukları otoyolun maliyetinden, hem de uzaklıktan şikayetçi olduğu gündeme gelmişti.

10 KAT UCUZA GELİYORDU

Ağır tonajlı araçların 300 lirayı bulan köprü maliyetinden kaçmak için 10 kat daha ucuz olan İstinye-Çubuklu ve Sirkeci-Harem arabalı vapurunu kullandıkları, bunun da trafik yoğunluğunu artırdığı ortaya çıkmıştı. Bu durum üçüncü köprüde gelir kaybına da yol açıyordu.

Daha fazla göster

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close