FETÖ’den aranan Abdullah Akşahin’in yerine Ahmet Yayla mı geliyor?

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

  Sarıyer, yine ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM’un ortaya çıkardığı bomba haberi konuşuyor. Dün akşam Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun yazdığı “Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı FETÖ’den aranıyor” başlıklı özel haber ilçe siyasetini sarstı.

***

İlçenin bir numaralı gündem maddesi olan olay, beraberinde akıllara peş peşe sorular da getirdi. İşte o sorulardan biri; “Akşahin’in meclis üyeliği düşerse yerine kim geçecek” Sarıyer Gazetesi o sorunun cevabını da araştırdı: AHMET YAYLA

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun, yayınladığı “FETÖ’den aranan meclis üyesi” başlıklı haber gündeme bomba gibi düştü. Haberin yayınlandığı dün akşamdan itibaren AK Parti, CHP, MHP başta olmak üzere ilçe siyaseti adeta yıkıldı, SARİYERGAZETESİ.COM’un haberini okuyan siyasetçiler birbirleriyle telefon trafiğine girerek müthiş bir siyasi kulis başlatıldı. Ak Parti Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı’nın da haberimizden sonra Sarıyer’deki sıcak gelişmeleri yakından izlemeye aldığı öğrenildi. Sarıyer’deki çok sayıda AK Partili’nin gazetemiz haberinden sonra ilçeyi ve parti yöneticilerini arayarak gelişmeler hakkında bilgi almaya çalıştıkları belirtildi.

AK PARTİ TEMKİNLİ, CHP VE MHP YAKIN TAKİPTE

Olaydan sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda “yasal süreç işlesin, sonra gerçekçi bir değerlendirme yaparız” şeklinde temkinli bir bekleyiş hakim olurken, CHP ve MHP cephesinde ise gelişmeler yakından takip ediliyor. Haberle ilgili detay öğrenmek isteyen çok sayıda siyasetçi gazetemizi telefon trafiğine tuttu. Sarıyer Belediyesi’nin verdiği mahalle iftarı sırasında ve özellikle İstinye Tersane Alanı’ndaki Onur Akın konseri sırasında siyasetçilerin gündemi SARİYERGAZETESİ.COM’un haberiydi. CHP’li meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları olayla ilgili yoğun değerlendirmelerde bulundukları görüldü. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de siyasetteki sıcak gelişmeleri yakından takip ettiği öğrenildi.

GAZETEMİZ HAKKINDA DA SUÇ DUYURULARI YAPMIŞTI

AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir döneminde meclis üyesi yapılan Avukat Abdullah Akşahin, halen hem Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği hem de AK Parti İlçe Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürütüyordu. Avukat Akşahin, özellikle CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne ve gazetemize karşı yaptığı hukuk mücadelesiyle dikkat çekiyordu. Ak Partili Akşahin, Sarıyer Gazetesi hakkında bugüne kadar çok sayıda suç duyurunda bulunmuştu. Sedat Özsoy’un da avukatlığını yapan Akşahin, “AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı boğaz’da yalı kiraladı”, “AK Parti’ye sıfırlı elektrik faturası” başlıklı haberlerimiz nedeniyle hem AK Parti Genel Merkezi hem de İlçe Başkanı Salih Bayraktar adına gazetemiz hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak haberlerimizin belgeli olması üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı bu soruşturmalarda gazetemiz hakkında takipsizlik kararı vermişti. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, söz konusu şikayetlerin gerçekte AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ı parti içindeki bir yapı tarafından çembere almak için yapılmış balon şikayetler olduğunu, asıl amacın Bayraktar’ı yerel basınla karşı karşıya getirerek yalandan yere birilerinin kurtarıcı rolü oynamak istediği konusunda parti yöneticilerini uyarmıştı.

AKŞAHİN’İN ÜYELİĞİ DÜŞERSE YERİNE AHMET YAYLA GELECEK

Bylock kullanıcısı 189 avukata yönelik başlatılan FETÖ operasyonu kapsamında polis tarafından her yerde arandığı öğrenilen Akşahin, eğer bu süreçte suçsuz olduğu ortaya çıkarsa yine aynı şekilde partideki ve meclisteki görevine devam edecek. Ancak yasal süreç Akşahin’in aleyhine işler ve meclis üyeliği düşerse onun yerine meclise girecek isim AHMET YAYLA olacak. Meclise listenin 9. sırasından giren Akşahin’in yerine 16. sırada yer alan Ahmet Yayla girebilecek. Hemen önündeki Adem Özel’in Hamit Tomba’dan boşalan koltuğa oturmasından sonra yedekler sırasının ilk sırasına Ahmet Yayla yükselmişti.

Yayladan sonra listede halen Kağıthane Belediyesi’nde çalışan ve bir süre Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün şoförlüğünü yapan Muammer Nur yer alıyor. Salih Bayraktar döneminden önce Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Özdemir’in yardımcısı olan Ahmet Yayla, partide Sosyal İşler Başkanıydı. Erzurumlu olan ve partide sakin kişiliğiyle tanınan Yayla, ticaretle uğraşıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM’u takip edin, gerçekleri ve bomba haberleri ilk okuyan siz olun! Sarıyer Gazetesi, yasal sürece zarar vermeden, kişisel hak ve özgürlüklere saygı duyarak gelişmeleri aktarmaya devam edecek!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 17 Haziran 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (1 sene önce)

Habere yorum yaz