İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı ve Sarıyer eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün AK Parti İstanbul İl Başkanı olması gündemde!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
1

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için Sarıyer Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Tülün‘ün ismi geçiyor. Halen İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanlığı görevini sürdüren Tülün’ün bu göreve getirilmesi için haftalardır yoğun kulis yapıldığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu duruma sıcak baktığı konuşuluyor.

BEKİR BATU- ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluk” eleştirisinden sonra Ak Parti’de teşkilatlar teker teker yenilecek. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte partide kongreler yaşanacak. 16 Nisan referandumunda “Hayır” oylarının önde çıktığı İstanbul’da da il başkanının değiştirilmesi gündemde.

TÜLÜN İL BAŞKANI MI OLUYOR?

2015 yılından beri AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüten Selim Temurci’nin de yapılacak kongrede aday gösterilmeyeceği ve yerine Sarıyer Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün getirileceği iddia ediliyor. Sarıyer’de 10 yıl belediye başkanlığı yapan ve halen İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanlığı görevini sürdüren Tülün’ün, il başkanı olabilmesi için haftalardır parti içinde üst perdeden kulis yapıldığı öğrenildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş başta olmak üzere parti içindeki bazı etkili isimlerin Tülün lehine Cumhurbaşkanı Erdoğan nazarında kulisler yaptığı belirtiliyor. Kulislere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Tülün’ün il başkanı olmasına sıcak baktığı konuşuluyor. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki pek çok daire başkanının da Tülün’ün, il başkanı olacağı yönünde beklentiye girdiği de öğrenildi.

YUSUF TÜLÜN KİMDİR?

1953 yılında Tekirdağ’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Enstitüsünden mezun oldu. Refah Partisi Şişli İlçe Sekreterliği (1984), Sarıyer İlçe Başkanlığı (1985), İstanbul İl Başkan Yardımcılığı (1992) görevlerinde bulundu. Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği (1992 – 1994), Sarıyer Belediye Başkanlığı (1994 – 1999), Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı (1999 – 2002) yaptı. Ak Parti İstanbul teşkilatı kuruculuğu ve Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 3 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı oldu. Daha sonra TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı Müşavirliği görevinden, Sarıyer Belediye Başkan adaylığı için istifa etti. Sarıyer Belediye Başkanlığı yaptı. Fransızca ve Arapça bilmektedir. İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

SARİYERGAZETESİ.COM

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
1

Bu haber 14 Eylül 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (5 ay önce)

Habere yorum yaz