İstanbul’da sağanak yağış ve dolu etkili oluyor

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Meteoroloji’nin uyarısının ardından İstanbul’un kuzeyinde kuvvetli yağış ve fırtına etkili olmaya başladı. Göktürk’te başlayan kuvvetli yağış etkisini sürdürüyor. Bazı bölgelerde dolu yağışı görülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak teyakkuz durumundayız. AKOM bu konu ile ilgili hazırlıklarını yaptı, çalışmalarını sürdürmekte. Vatandaşlarımız da hassasiyet gösterirse beraberce bu meteorolojik olayı sağlıklı bir şekilde geçirebiliriz” dedi. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof.Dr. Orhan Şen de Twitter’dan ‘kümülonimbus’ uyarısı yaptı.

Meteoroloji’nin uyarısının ardından İstanbul’un kuzeyinde kuvvetli yağış ve fırtına etkili olmaya başladı. Göktürk’te başlayan kuvvetli yağış etkisini sürdürüyor.

Şehrin bazı ilçelerinde etkili olan yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Yağışlı havanın nedeniyle gökyüzü karardı. Yağmurla birlikte yer yer dolu yağışının olduğu da görüldü.
Kuvvetli rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren  kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ile 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın saat 02.00’den itibaren etkisini  kaybetmesi öngörülüyor.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 29 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (1 sene önce)

Habere yorum yaz