İSTİNYE-ÇUBUKLU HATTINDA 1 HAFTADA 10 BİN YOLCU TAŞINDI

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta hizmete geçirdiği Sarıyer İstinye – Beykoz Çubuklu arabalı vapur hattında 1 haftada, 8 Bin 579 araç, 10 bin yolcu taşındı.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

21 Mart tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan İstinye – Çubuklu arabalı vapur hattı, İstanbullular’dan büyük ilgi gördü. Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indiren hat ile 1 haftada 8 Bin 579 araç ve 10 binin üzerinde yolcu kıta değiştirdi.

AŞİYAN VE ERGUVAN İSİMLİ 2 VAPUR ÇALIŞIYOR!

İstanbulluların, Asya- Avrupa geçişlerinde İstinye Çubuklu arabalı vapur hattını tercih etmeleri köprü trafiğini önemli bir ölçüde rahatlatmış olacak. Hattın yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Bu sayede, zaman ve yakıtta önemli ölçüde tasarruf sağlanırken, karbondioksit salınımında da azalma gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., tarafından işletilen hatta, iki arabalı vapurla ile hizmet veriliyor. Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandı. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu kapasiteliyken, Erguvan Gemisi 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 31 Mart 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz