Maden Mahallesi sakinleri uyuşturucuyla mücadelede ediyor

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
2

Sarıyer Maden Mahallesi sakinleri uyuşturucu satıcılarıyla mücadele ediyor. Mahalleli akşamları nöbet tutuyor ve satıcıların evine giden yolu tahtayla kapatıyor.


İstanbul Sarıyer’de Maden Mahallesi sakinlerinin başı, uyuşturucu satıcılarıyla dertte. Mahalle sakinleri, seslerini yetkililere duyurmak için ellerinden geleni yapıyor. Uyuşturucu satışını engellemek için nöbet tutan mahalleli bu işi yapanların evlerinin bulunduğu yolları pazar tahtalarıyla kapatıyor ve satıcıları protesto ediyorlar.

Muhtar Gümüş: “Durumu kaymakamlığa ve emniyete bildirdik”

Milliyet gazetesine konuşan Maden Mahallesi Muhtarı Mehmet Gümüş: “Durumu kaymakamlığa ve emniyete bildirdik. Fakat müdahale edilmedi. Emniyet güçleri ‘Suçüstü yakalamamız gerekiyor’ diyor. Gençlerimizi zehirleyen bu kişiler mahallemizin yüz karası. Yıllardır bu pisliği yapılıyorlar ve birkaç ay hapis yatıp işlerine devam ediyorlar. Ben görevimi yaptım, sıra emniyette.” dedi.

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü olayın duyulmasının ardından uyuşturucu satıldığı öne sürülen evi bastı ve şu açıklamayı yaptı: “Uyuşturucu satmakla suçlanan kişiler zaten sabıkalı. İhbarlar üzerine şahısları izliyorduk, müdahale için uygun zamanı kolluyorduk. Fakat siz olayı duyunca, erken müdahale etmek durumunda kaldık. Baskında evde kimseyi bulamadık, bir maddeye rastlamadık. Mahalleli rahat olsun, evi denetim altına aldık.”

Kaynak: Milliyet

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
2

Bu haber 27 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (1 sene önce)

Habere yorum yaz