GündemManşet

SARIYER “AVNİ SARIOĞLU”NA AĞLIYOR!

HABER MERKEZİ/ SARİYERGAZETESİ.COM

Sarıyer siyaseti artık yetim! Çünkü ilçe siyasetinin önemli isimlerinden CHP’nin sevilen ismi Avni Sarıoğlu, geçirdiği ani bir kalp krizi nedeniyle aramızdan ayrıldı. İlk kez sariyergazetesi.com‘un duyurduğu acı haber, Sarıyer’de şok etkisi yarattı, çünkü kimse onun zamansız ölümüne inanamadı, inanmak istemedi. En büyük acıyı abisi CHP Eski İlçe Başkanı Halim Serdar Sarıoğlu ve elbette ailesi yaşadı. Sevenleri hemen hastaneye ve Reşitpaşa’daki evine koştu. Acı haber dalga dalga yayıldı, dostları ve tüm sevenleri adeta yıkıldı. Ölümüyle herkesi üzen Sarıoğlu’nun cenazesi Çarşamba Günü ikindi namazına müteakip Reşitpaşa Doğanevler Camii’den kaldırılacak, Kilyos Ağlamış Dede Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Güle güle Avni Abi, mekanın cennet olsun!

SARIOĞLU, BÜYÜKDERE FİDANLIĞI İÇİN MÜCADELE VERMİŞTİ

Aynı zamanda uzun yıllar CHP’den İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Sarıoğlu, Sarıyer için pek çok önemli projeye öncülük etmişti. Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘ya sık sık çalışmaları hakkında bilgiler veren Sarıoğlu, özellikle Büyükdere Fidanlığı’nın kurtulması için mücadele vermişti. Fidanlığın Büyükşehir Belediyesi eliyle heba edildiğini savunan Sarıoğlu, fidanlığın toplum yararı için kullanılması için emek harcamıştı. 20 Nisan 2014 yılında o dönem Büyükdere’de yer alan Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret eden Sarıoğlu, yine bu konudaki çalışmaları hakkında Gazeteci Bekir Batu’ya önemli mesajlar vermişti.

GÖKAN ZEYBEK: “HER ÖLÜM ERKENDİR”

Öte yandan Sarıoğlu’nun ölümünden sonra kuzeni Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, acısını şu sözlerle paylaştı: “Her ölüm erkendir ancak bu gerçekten çok erken oldu. Daha yürüyecek çok yol, yapılacak çok iş varken, hayattan alacakların henüz bitmemişken sürpriz bir vedayla gittin Avni Abi … Seni çok özleyeceğiz nurlar içinde uyu … Yakın akrabam Avni Sarıoğlu’nu bugün geçirdiği bir kalp krizi sonucu maalesef kaybettik, cenazesi yarın Reşitpaşa Doğanevler Camii’nden ikindi namazını müteakiben kaldırılacaktır …Tüm dost ve akrabalarımıza duyurulur”

MEHMET DENİZ; “ÇOK ÜZGÜNÜM”

Avni Sarıoğlu’nun vefat haberini alan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ise üzüntüsünü sosyal medyada üzerinden şu sözlerle paylaştı: “Dün bu gün hiç iyi değilim; yengemizi kaybettik. Samsun’a giderken yolda Yeniköy’den delegemiz Nihat kardeşimin ölüm haberini aldım. Saat 17:00 Samsun Mezarlığı’nda Sarıoğlu ailesinden ve CHP Sarıyer’in önemli isimlerinden Avni Sarıoğlu Abimizin kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini öğrendim. Çok üzgünüm. Allahım hepimize sabırlar versin. Mekanları cennet olsun. ”

 

Daha fazla göster

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close