Kilyos’ta bölünen geminin arka kısmındaki yakıt deposu boşaltılamadı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Kilyos açıklarında ikiye bölünen Moğolistan bandıralı Leonardo isimli kuru yük gemisinin karaya oturtulan arka kısmındaki dün boşaltılması planlanan yakıt deposunun fırtına nedeniyle boşaltılamadığı öğrenildi. Yetkililer fırtınanın dinmesinin ardından önce yakıt deposunun boşaltacağını, sonrasında da arka kısmın parçalanarak çekileceğini belirtti.

Kilyos açıklarında geçtiğimiz günlerde 1975 yılı yapımı Moğolistan bandıralı Leonardo isimli nehir tipi kuru yük gemisi, bel vermesinden kısa bir süre sonra ikiye bölünmüştü. Gemiden gelen yardım çağrısı sonrasında kaptanı Azeri, mürettebatı Rus ve Hintlilerden oluşan 11 kişilik mürettebat Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipleri tarafından kurtarılmıştı. Olaydan sonra geminin arka bölümü römorkörle Türkeli Demir Sahası’nda kıyıya çekilerek karaya oturtulurken, ön kısmı ise dün sabaha karşı batmıştı.

FIRTINA NEDENİYLE YAKIT DEPOSU BOŞALTILAMADI

Öte yandan, dün boşaltılması planlanan yakıt deposunun fırtına nedeniyle boşaltılamadığı öğrenildi. Kaptan köşkü ve yakıt deposu bulunan geminin deposunun ne zaman boşaltılacağı netlik kazanmazken, yetkililer tarafından fırtınanın dinmesinin ardından geminin arka kısmındaki yakıt deposunun boşaltılacağı sonrasında da parçalanarak çekileceği öğrenildi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 29 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (1 sene önce)

Habere yorum yaz