Gazeteci Can Ataklı’nın yazısı Sarıyer kamuoyunda ve bazı ulusal haber sitelerinde de geniş yankı buldu. Köşe yazısında ismi belirtilmeyen dayak hadisesinin kahramanlarının kimler olduğu siyasi çevrelerde tartışma ve merak konusu oldu. Öte yandan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı da konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Gazeteci Can Ataklı’nın yazdığı köşe yazısının yalanlandığı açıklamada, çok sert ifadeler kullanılması dikkat çekti. Yazıdaki olayın ispatlanmaması halinde Ataklı’nın “ŞEREFSİZ” ilan edileceği vurgulandı.

İŞTE AKP SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI’NIN AÇIKLAMASI

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur…!

Gazeteci Can Ataklı, köşe yazısında ilçe teşkilatımızla ilgili tümüyle hayal ürünü, uydurma ve asılsız bir iddiayı dile getirmiş, bu köşe yazısı da Cumhuriyet gazetesi tarafından haberleştirilmiştir.

Teşkilatımızın hiçbir kademesinde bir başka teşkilat mensubuna fiili saldırıda bulunacak kadar seviyesiz bir mensubumuz bulunmamaktadır.

Fakat üzülerek görüyoruz ki, tümüyle hayal ürünü iftiraları hiçbir mesnet ve ispat ihtiyacı hissetmeksizin köşesine taşıyan sözde gazeteciler halen basınımızda yer tutmaktadır. Oysa gazetecilik şerefi, halka doğruları söylemeyi gerektirir. Bu nedenle hakkımızda bu uydurma haberi yapanları ispata davet ediyoruz. Aksi halde onları serefsiz olarak ilan ediyoruz.

Yazıdaki asıl maksadın, Sarıyer’de günden güne desteğini kaybetmekte ve Sarıyer halkının belediye başkanlığı süresinin dolmasını hasretle beklemekte olduğu şahsın satır arasında övülmesi olduğu açıktır. Gerek tüm teşkilat mensuplarımız, gerekse Sarıyerliler, yolsuzluk bataklığına saplanmış, kamu kaynaklarının terör örgütlerine sunulduğu bir yönetim anlayışından Sarıyer’imizin kurtarılmasını iple çekmektedirler.

Teşkilatımızın tüm fertleri el ele, gönül gönüle Sarıyer’imizi güzel günlere kavuşturmak için canla başla çalışmaktadır.

Sarıyer’imizi aydınlık bir gelecek beklemektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.