GündemManşet

Zekeriyaköy’de bal arıları 3 av köpeğini telef etti

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Sarıyer Zekeriyaköy Mahallesi geçtiğimiz günlerde garip bir olaya sahne oldu. Mahallenin köy tarafı olarak bilinen bölgesinde, bal arıları 3 av köpeğine saldırarak telef etti. Olay mahallede tartışmalara neden oldu. Çünkü kimliği belirsiz kişi ya da kişiler bal arılarının kovanına odun sokmuş, yuvalarına giremeyen arıları kızdırarak saldırganlaştırmışlardı.

BİNGÖL: “BAL ARILARINI KIZDIRMIŞLAR”

Zekeriyaköy Mahallesi Eski Muhtarı Mustafa Bingöl, yaşanan olayı şöyle anlattı. “Bal arıları geçtiğimiz yıllarda benim de 42 koyunumu telef etmişlerdi. Sarıyer Gazetesi olarak bunu siz de haber yapmıştınız. Bal arıları kızdırıldığı zaman bazen böyle saldırgan olabiliyorlar. Köyümüzde 3 av köpeği bal arıları tarafından saldırıya uğrayarak telef oldu. Kim olduğunu bilmiyoruz ama birileri bal arılarının ormandaki kovanına odun sokmuş ve arılar yuvalarına giremeyince sinirlenmişler. O sırada bahçede bulunan 3 av köpeğine hücum etmişler”

AKASLAN: “BU İŞİ BİLEN BİRİ YAPMIŞTIR”

Bal arılarının kimler tarafından tahrik edildiğinin belirlenemediğini söyleyen Kirazlı Bahçe’nin sahibi Ercan Akaslan ise “Bu olayı kimler neden yapmış bilmiyoruz. Bu iş çocukların işi de olamaz. Çünkü bu işi ancak bilen biri yapabilir. Amacı arıları kızdırmak ve böyle bir olaya neden olmak olabilir. Köpeklere çok üzüldük. Telef olan av köpeklerinin tanesinin 2-3 bin lira olduğu söyleniyor. O sırada bölgede bir insan olsa arılar o kızgınlıkla ona da saldırabilirlerdi” diye konuştu.

sariyergazetesi.com/ özel haber

Daha fazla göster

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close