YUNUS EMRE DİZİSİNDEKİ “TAPTUK EMRE” ROLÜYLE GÖNÜLLERE TAHT KURAN ÜNLÜ OYUNCU PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU VEFAT ETTİ

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
3

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

TRT’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Yunus Emre dizisindeki “Taptuk Emre” rolüyle ünlenen oyuncu Payidar Tüfekçioğlu vefat etti. Bir süredir özel bir hastanede tedavi gören ve karaciğer nakli için donör bekleyen Payidar Tüfekçioğlu, hayata veda etti. Sanatçının ölümü hem hayranlarını hem yakınlarını üzdü.

ACIBADEM ATAKENT HASTANESİ’NDE VEFAT ETTİ

Usta oyuncu Payidar Tüfekçioğlu, tedavi gördüğü özel Acıbadem Atakent Hastanesi’nde dün akşam saat 21.40’ta yaşamını yitirdi. Sanatçının vefatını menajeri Temmuz Karikutal, sosyal medya hesabından duyurdu. Tüfekçioğlu, bir süredir hastanede karaciğer nakli için donör bekliyordu.

PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU KİMDİR?

1962 yılında İzmir’de dünyaya gelen Payidar Tüfekçioğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Devlet Tiyatroları’nda görev almaya başlayan Tüfekçioğlu, Bursa Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’da çalışmıştır. Payidar Tüfekçioğlu’nun Tiyatro ve sinema çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da bulunmaktadır. Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yapmıştır. En bilindik seslendirmeleri Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood gibi önemli aktörlerin Türkçe düblajlarını üstlenmiştir. Dizileri; Ölümsüz Aşk, Naciye’yi Kim Sevmez, Hünkarın Bir Günü, Acayip Hikayeler, Kurtlar Vadisi Pusu, Yunus Emre, Aşkın yolculuğu, Sudan Bıkmış Balıklar’dır.

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
3

Bu haber 18 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. mustafa kuru dedi ki:

    son işi çok güzeldi Allah imanını kabul eylesin

  2. mk dedi ki:

    Inna lillahi ve Inna ileyhi raciun. Senden geldik yine sana döneriz.