Geleneksel Atatürk Kupasının Finali İstanbul’da Yapıldı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Maslak İstanbul Atlı Spor Kulübü’nde binicilik sporunun en prestijli yarışmalarından biri olan Atatürk Kupası Yarışmalarının 52’ncisi düzenlendi .

Binicilik sporunun en prestijli yarışmalarından biri olan Atatürk Kupası Yarışmalarının 52’incisi Maslak İstanbul Atlı Spor Kulübü’nde düzenlendi.

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından İstanbul Atlı Spor Kulübünde düzenlenen ve sponsorluğunu Watergarden’ın üstlendiği Atatürk Kupası Yarışmalarına iş, cemiyet ve siyaset hayatından birçok kişi katıldı. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı Watergarden Kupasının kazananı Kaan Kızılkaplan oldu.

3 gün süren ve şenlik havasında geçen organizasyon boyunca, hem yarışmacılar hem de izleyiciler bu heyecanlı anların tadını doyasıya çıkarttılar. 1966 yılından itibaren her sene koşulan Atatürk Kupası yarışma kurallarına göre; 5 senede 3 defa kupayı kazanan binici bu büyük kupanın daimi sahibi oluyor. Bu seneki yarışmayı kazanan Ankara Atlı Spor Binicisi Ömer Çetin, böyle bir yarışmada yer almaktan mutluluk duyduğunu ve daha fazla çalışarak başarılarına devam edeceğini belirtti.

Yarışmayı izlemek için gelenlerin sayısının bir hayli fazla olduğunu kaydeden İstanbul Atlı Spor Kulübü Müdürü Ayşe Danişmend şu açıklamalarda bulundu: “Bu sene 2017 Atatürk Kupası bizim kulübümüzde; İstanbul Atlı Spor Kulübü ev sahipliğinde yapılıyor. Dün ilk ayağı koşulan yarışmada bugün final ile devam ediyoruz. Finalde 27 at katılıyor. Yılın en prestijli, en zor yarışması çok heyecanlı başlıyor. Eleme usulü bir yarışma değil iki ayaktan oluşuyor. İlk ayağı dün koşuldu. Parkurun ikinci günü kötüden iyiye doğru sıralanıyor. Yani dünün birincisi en avantajlı durumda olduğu için bugün en son kişi olarak koşacak.”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 10 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanmıştır. (1 sene önce)

Habere yorum yaz