Sarıyer’i 23 Nisan coşkusu saracak

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

SARİYERGAZETESİ.COM

Sarıyer Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dünya çocuklarını ağırlayacak.

Her yıl birbirinden güzel etkinliklerle renklenen Sarıyer’de yine coşkulu bir bayram yaşanacak. Sarıyer Belediyesi, 23 Nisan haftası boyunca düzenlenen etkinliklerde toplam 11 ülke ve 8 şehirden 526 çocuğu ağırlayacak.

‘Hepimiz Farklıyız, Hepimiz Eşitiz’ sloganı ile gerçekleştirilecek etkinliklerde 11 ülkede 8 şehirden çocuklar, Kilyos Sosyal Tesisleri’nde misafir edilecek.

Etkinlikler kapsamında hafta boyunca, kortej yürüyüşlerinden, halkoyun performanslarına, gezilerden atölye çalışmalarına kadar birçok etkinlik yer alacak.

Etkinlikler 22 Nisan’da Sinan Akçıl konseri sonrasında, 23 Nisan günü Uniq İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ödül töreninin ardından son bulacak.

Öte yandan, etkinlikler çerçevesinde dünya çocukları Sarıyer Belediyesi Çocuk Meclisi’ne de katılım sağlayacak. Programlara katılım sağlayacak şehirler; Artvin, Erzurum, Mersin, Hatay, Şırnak, Aydın, Edirne, Sarıyer’den ise BİLNET Okulları Sarıyer, SAGEM, Sarıyer Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu şeklinde olacak. Katılımcı ülkeler ise şöyle; Çin, Bulgaristan, Ukrayna, Kosova, Bosna Hersek, K.K.T.C, Endonezya, Gürcistan, Arjantin, Malezya, Kazakistan.

PROGRAM DETAYLARI ŞÖYLE:

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 17 Nisan 2018 tarihinde yayınlanmıştır. (7 ay önce)

Habere yorum yaz