Sarıyer’in saklı cenneti Atatürk Arboretumu görenleri hayran bırakıyor

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Şehrin yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşmak isteyen İstanbulluların kaçış noktası haline gelen Atatürk Arboretumu sonbaharın tüm renkleriyle doğanın keyfini çıkarmak isteyenlerin akınına uğruyor.

Sarıyer’in görülmeye değer yerleri arasında yer alan, 2 binden fazla yerli ve yabancı ağaç ve bitki türüne ev sahipliği yapan Atatürk Arboretumu, sonbaharın eşsiz güzelliğiyle ziyaret edenleri hayran bırakıyor. Beton yığını, yoğun trafik ve stresten kaçmak isteyen İstanbullular bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapan Atatürk Arboretumu’na akın ediyor. Kırmızı, yeşil ve sarı renklere bürünen Atatürk Arboretum’u doğanın güzelliğini görüntülemek isteyen fotoğrafçıların da vazgeçilmez mekanları arasında yer alıyor. Ağaçların içinde yapay göllerin manzarası kartpostallık görüntüler oluştururken gölün üstüne yavaşça hareket eden kuğular ise fotoğrafçıların ilgi odağı oluyor.

YILIN HER MEVSİMİ FARKLI BİR MANZARA

Arboretum’da “Dikkat bazı bitkiler zehirlidir” tabelası ile ziyaretçiler uyarılıyor. Yılın her mevsimi farklı manzarasıyla ziyaretçilerine kapılarını açan Atatürk Arboretumu’na hafta içi öğrenciler 2 buçuk TL, yetişkinler 7 buçuk TL. Hafta sonu öğrenciler 7 buçuk TL, yetişkinler ise 20 TL’ye girebiliyor. Yetkililerin en büyük isteği ise ziyaretçilerin bir piknik alanına değil canlı ağaç müzesine geldiklerini bilmeleri ve yanlarında yiyecek içecek getirmemeleri. İçeriden hatıra için yaprak veya ağaç dalları dışarı çıkarmak yasak.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 31 Ekim 2018 tarihinde yayınlanmıştır. (3 hafta önce)

Habere yorum yaz