Minik ellerden yaza merhaba sergisi

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

‘Yaza Merhaba’ diyen öğrencilerin mutluluğunu paylaşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, minik ellerin yaptığı eserleri teker teker gezerek, öğrencileri tebrik etti.

Tarabya Alpaslan İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Minik Sanatçılarla Yaza Merhaba Resim Sergisi’nin açılışı Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda yapıldı. Yaklaşık 200 çocuğun bir yılda hazırladığı resim, heykel, seramik ve ebru eserlerinin görücüye çıktığı serginin açılış kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çocuklar kesti. Öğrencilerin vals gösterisi ile başlayan sergi ressam Yücel Dönmez’in canlı resim performansıyla devam etti. Miniklerin birbirinden özel eserlerinin yer aldığı sergi 31 Mayıs’a kadar açık kalacak.

ÇOCUKLARIN SANATLA İÇ İÇE OLMASI ÇOK ÖNEMLİ

Açılış kurdelesini kesen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eserlerde çocukların tertemiz dünyalarının yansıtıldığını belirterek, “Bu yaştaki çocukların sanat ile iç içe olması çok önemli. Her şey sadece ders yapmaktan ve ders çalışmaktan ibaret olmamalı. Bu çocuklar kendi ruhlarının güzelliğini ve temizliğini tuvale yansıtmış” dedi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 29 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanmıştır. (6 ay önce)

Habere yorum yaz